“Długi marsz” PiS. Kaczyński chce trzech kadencji

Nie jedna i nie dwie

W ostatnim wydaniu Gazety Polskiej ukazał się głośno zapowiadany wywiad z prezesem Prawa i Sprawiedliwości (ACRE), Jarosławem Kaczyńskim, w którym Prezes stwierdza, że “obszarów, które trzeba w naszej rzeczywistości nie tylko zmodernizować, lecz wręcz przeorać, jest tyle, że (…) potrzeba nie dwóch, lecz co najmniej trzech kadencji”. Jak zaznacza lider, partia “nastawia się na długi marsz i to on jest jej celem”.

Bezkompromisowo naprzód

W rozmowie były premier zaznacza również, że “program głębokich reform naszego kraju nie będzie wyhamowany, a wprost przeciwnie. Nie ma mowy o żadnym dogadywaniu się z siłami, które od lat traktowały Polskę jak swój prywatny łup”, tym samym przestrzegając opozycję przed naiwnym godzeniem się na kompromisy. Jak dodaje, “nie zmieniamy kursu. Być może czasem przyjdzie nam iść do celu nieco krętą drogą – taka jest polityka, ale cel się nie zmienia, jest nim zmiana Rzeczypospolitej”.

Nowe otwarcie?

Kaczyński zdementował również krążącą po opinii publicznej opinię, jakoby rekonstrukcja rządu była spowodowana chęcią przesunięcia się ku centrum. “Celem rekonstrukcji nie jest żadne przesunięcie do środka”, mówi wprost. “Cały ten marsz do środka to jest taki mit, (…) który ma się nijak do rzeczywistości”. Zgodnie z deklaracją prezesa, zmiany w rządzie mają na celu zdynamizowanie procesu dokonywania zmian i wygranie nadchodzących wyborów, w tym samorządowych.

Tym samym PiS przyłącza się do wyścigu, do którego już przygotowuje się m.in. PSL (EPP) i lewica.

 

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.